В генеалогічних заняттях можна виділити такі напрямки, як:
• пошук предків;
• пошук всіх представників прізвища в різні часи та в різних місцях, відновлення зв'язків між ними та дослідження історії виникнення прізвища;
• вивчення історії населеного пункта, певної верстви населення, визначної події з життя роду, родового захоплення чи мистецтва (вишивки, родинних пісень, кулінарії...).
Ідеальним є поєднання всіх трьох складових, що створює неповторну всеохоплюючу розповідь про родину. Також, за відсутністю значної кількості інформації часто доводиться обмежуватися лише одним з пропонованих варіантів або комбінувати їх. Як правило, основним напрямом діяльності є перший.
Генеалоги вирізняють два основні види генеалогічних досліджень (не до вподоби мені це слово, та з термінологією хай вже знавці розбираються): висхідне і низхідне.
При висхідному дослідженні відомості збираються про предків тієї чи иншої людини. З цієї людини починають "підніматися по сходинкам" до більш віддалених поколінь.
При низхідному дослідженні починають з найбільш віддаленого з відомих предків і поступово переходять до його нащадків. Такий спосіб дозволяє отримати загальну картину роду, оскільки відображає не тільки зв'язок "предок-нащадок", а й встановлює родинні відносини між теперішніми поколіннями роду (двоюрідні, троюрідні брати й сестри).
Обидва типи досліджень можуть бути чоловічими і змішаними.
Чоловіче висхідне дослідження простежує лінію роду батька. В кожному поколінні, по суті, буде знаходитися по одному предку даної особи.




Немає коментарів:
Дописати коментар